بهترین مرکز نوروفیدبک در کرج: آموزش توآلت رفتن به کودکان ۲۴ ماهه و بزرگتر

بهترین مرکز نوروفیدبک در کرج: آموزش توآلت رفتن به کودکان ۲۴ ماهه و بزرگتر

مرحله اول تعیین آمادگی:
برای آنکه کودک بتواند آموزش توالت رفتن را پشت سر بگذارد باید بتوانداین سه کار را انجام دهد. ۱) یادگیری کنترل ارادی بر دفع ادار و مدفوع خود ۲) بتواند نیازش را به هر شکلی بیان کند ۳) تمایل کودک به کنترل ادرار و مدفوع خود.

🔸مرحله دوم کنار گذاشتن پوشک :
عدم استفاده از پوشک مگر هنگام خواب نیمروزی و یا شب باید انجام گیرد.

🔸مرحله سوم٬ نشاندن مرتب کودک روی لگن بچه :
در توالت از صندلی لگن دار یا توالت متحرک به شکلی که کودک روی آن آسیب نبیند استفاده کنید تا ترس کودک از افتادن در توالت بریزد. اگر هم احتمال میدهید کودک نیاز به دستشویی دارد تا ۵ دقیقه آن را روی لگن بنشانید. هرگاه کودک در توالت ادار و مدفوع کرد او را تحسین کنید.

🔸مرحله چهارم٬ رسیدگی به خطاها :
گاهی کودک ممکن است پس از توالت خود را خیس کند که در ابتدای یادگیری طبیعی است. والد باید با آرامش با کودک برخورد کند٬ لباس کودک را عوض کرده و از او بخواهد که دفعه بعد در توالت این کار را انجام دهد.

 

کلینیک توانبخشی اوتیسم چهارراه طالقانی-کوچه شهروز-کوچه شهید میرزایی     کلینیک توانبخشی اوتیسم بلوار ۳۸ متری نبوت (ضلع جنوبی)     کلینیک توانبخشی اوتیسم کوی کارمندان شمالی- ابوریحان پنجم     کلینیک توانبخشی اوتیسم جهانشهر- انتهای بلوار مولانا به سمت جمهوری     کلینیک توانبخشی اوتیسم جهانشهر- بلوار مولانا     کلینیک توانبخشی اوتیسم میدان جمهوری- جمهوری شمالی- پایین تر از کانون مهندسین     کلینیک توانبخشی اوتیسم بلوار بهشتی-نبش غربی خیابان کسری

ادامه مطلب  گفتاردرمانی آنلاین و اسامی گفتاردرمانان ایران + کاردرمانی و اسامی کاردرمانان ایران

Related posts