بهترین کلینیک توانبخشی در کرج:وقتی کودکان دچار سردرد می شوند!

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج گفتار

بهترین کلینیک توانبخشی در کرج:وقتی کودکان دچار سردرد می شوند!سردرد یکی از علائمی است که در همه سنین از جمله کودکان وحتی شیرخواران بروز می کند و حدود ۹۰ درصد مردم حداقل یک بار در زندگی خود سردرد شدید را تجربه می کنند. برخلاف تصور عامه مردم، میگرن در کودکان بسیار شایع است. بین ۷ تا ۱۰ درصد همه بچه ها درجاتی از میگرن را دارند و در دخترها حدود ۲ تا ۳ برابر شیوع بیشتری نسبت به پسرها دارد.

انواع سردردهای کودکان
انواع سردردهای کودکان و عوامل زمینه ساز آنها کدامند ؟
سردردهای کودکان ممکن است حاد یا مزمن (بیش از یک هفته) یا دوره ای باشند. سردردهای میگرنی یا تنشی که استرس و زمینه ژنتیک در بروز آنها خیلی مهم هستند، جزو سردردهای اولیه محسوب می شوند، اما گاهی سردرد ناشی از علل دیگری مانند مننژیت، آنسفالیک، عفونتهای مغزی، تومور مغزی یا افزایش فشار داخل مغز است که این سردردهای ثانویه بسیار خطرناک و جدی هستند. گاهی نیز دندان درد یا درد سینوزیت سبب احساس درد در جمجمه می شود که سردردهای ارجاعی گفته می شود. انواع سردردها را پزشک متخصص باید بررسی کند و افتراق دهد. برخلاف بزرگسالان که سردرد حاد و شدید اولیه در آنها بسیار خطرناک و ممکن است نشانه ای خونریزی مغزی باشد، خوشبختانه سردردهای حاد و ناگهانی کودک در صورتی که حال عمومی وی مساعد باشد، معمولا خطرناک نیست و مربوط به عفونت های سیستم تنفسی فوقانی است. در این موارد نیاز به اقدام خاصی غیر از اطمینان بخشی توسط پزشک و درمان با مسکن استامینوفن نخواهد بود. البته در صورتی که سردرد حاد کودک با علائمی مانند تحریک مننژ، وخامت حال عمومی یا احتمال مشکلات خاصی همراه باشد، بررسی های دقیق تر توسط متخصص و جدی گرفتن مساله اهمیت زیادی پیدا می کند. در رابطه با نقش ژنتیک در بروز سردردهای میگرنی نیز باید اشاره کرد که این مساله اثبات شده است و بچه هایی که پدر یا مادرشان سابقه ابتلا به این دردها یا معادل های میگرن مانند ماشین گرفتگی را دارند درمعرض خطر زیاد ابتلا به این مشکل هستند.

ادامه مطلب  کلینیک درمان اختلالات یادگیری کرج اندیشه میدان صیاد شیرازی – سیستم آموزش آنلاین گروه آموزشی گفتار توان گستر

سردرد در شیرخواران

علائم سردرد در شیرخواران کدامند ؟
علائم سردرد و میگرن در کودکان، به خصوص شیرخواران و به طور خاص تر در ماه های نخست تولد واضح و مشخص نیست. رنگ پریدگی، دل درد، بی قراری، خواب آلودگی، حرکات پرشی آنی، بی اشتهایی و بی حالی حتی علائم ماشین گرفتگی همراه تهوع و استفراغ می توانند علائم سردرد بچه ها باشند. به طور کلی نباید علائم سر درد کودکان را مانند بزرگسالان دانست.

سردردهایی که باید جدی بگیریم

سردردهایی که باید جدی بگیریم :
در بعضی موارد سردرد کودکان نشانه ای از مشکلی جدی است و باید به عنوان یک عامل خطر در نظر گرفته شود که از جمله مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

سردردهای پیشرونده که بیش از یک هفته طول کشیده، مزمن تلقی می شود و به تدریج شدت آنها افزایش می یابد.
سردرد اول صبح پیش از آنکه کودک از رختخواب برخیزد.
سردردی که کودک را از خواب بیدار کند.
اگر سردرد با استفراغ خوب شود، نوع خطرناکی است.
سردردهای دوره ای و تکرار شونده، به خصوص در سنین کمتر از ۶ سال نیاز به مداخله پزشکی و تصویربرداری مغزی دارد.
سردرد همراه با کاهش وزن و زمانی که کودک به طور مکرر از سردرد شکایت دارد و علائم بارز میگرن در والدین نیز دیده نمی شود نیاز به تصویربرداری مغزی خواهد بود.
سردرد توأم با علائمی مانند بی حسی یا فلجی نیمی از بدن، کاهش بینایی، تشخیص افزایش فشار خون حین معاینه و ورم اعصاب انتهای چشم چنین مواردی بسیار مهم و خطرناک هستند و کودک باید بلافاصله توسط پزشک متخصص معاینه شود و اقدامات لازم مانند تصویربرداری مغز و … انجام گیرد.

ادامه مطلب  دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان فارس

درمان سردرد کودکان

درمان سردرد کودکان
در مرحله حاد سردرد، کودک باید در محیطی تاریک و آرام استراحت کند و داروهای مسکن مانند استامینوفن و حتی استامینوفن کدئین به طور موقت توصیه می شود. مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی مانند پروفن و ناپروکسن تجویز نمی شود زیرا عوارض گوارشی و خونریزی روده ای برای کودک دارد که البته در موارد ضرورت ممکن است لازم باشد. همچنین بعضی داروهای گروه تریپتانها که برای بزرگسالان مورد استفاده است نباید برای کودکان تجویز شود. اگر کودک دچار تهوع و استفراغ شدید است می توان داروهای ضدتهوع را در مرحله حاد سردرد تجویز کرد. در مواردی که کودک از سر درد شدید، مداوم و مکرر شکایت دارد و معاینات طبیعی است و پزشک مشکل خاصی را مشاهده نکرد باید به درمان های پیشگیرانه توجه داشته باشد.

پیشگیری سردرد کودکان

پیشگیری سردرد کودکان
اما پیش از اقدامات دارویی، توجه به شیوه زندگی درست برای پیشگیری و کنترل سردرد بچه ها بسیار اهمیت دارد. بچه ها باید برنامه خواب منظمی داشته باشند. خواب خیلی زیاد و خیلی کم عامل تشدید سردرد خواهد بود. همچنین استفاده طولانی و زیاد از وسایلی مانند تلویزیون، رایانه تلفن همراه و … به دلیل نورشدید صفحات نمایشگر عامل دیگر تشدید سردرد است.

مسلما استرس نیز یکی از عوامل زمینه ساز سردرد است و زندگی در شرایط آرام به پیشگیری و بهبود آن کمک می کند. در مورد تغذیه هیچ فهرست از پیش تعیین شده ای برای محدودیت های غذایی به هیچ عنوان مطرح نیست و زمانی که مصرف بعضی داروها یا مواد غذایی عامل بروز یا تشدید درد شود باید از مصرف آنها پرهیز کرد. ابتلا به میگرن اصلا عامل بازدارنده کودک از تحصیل نیست و خوشبختانه بسیاری از مبتلایان به این مشکل از هوش، دقت و توجه خوبی برخوردارند. در این شرایط کودک کاملا می تواند به درس خواندن ادامه دهد و تنها در صورتی که به دلیل مطالعه دچار سردرد شود باید تحت نظر پزشک دارو مصرف کند تا در روند تحصیل مشکلی ایجاد نشود.

ادامه مطلب  لیست بهترین کلینیک های تخصصی SI استان سیستان و بلوچستان

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی ورزنه (اصفهان)
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی ورنامخواست
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی ونک (اصفهان)
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی هرند
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی وزوان
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی آسارا
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی اشتهارد
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی چهارباغ (البرز)
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی شهر جدید هشتگرد
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی طالقان (شهر)
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی کرج
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی کمال‌شهر
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی کوهسار (البرز)
بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی گرمدره
آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج گفتار درمانی چیست , بهترین کرج رشته گفتار درمانی , بهترین کرج مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج درمان لکنت در کرج , بهترین کرج مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج کاردرمانی البرز , بهترین کرج کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج کاردرمانی سینا , بهترین کرج مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج مرکز کاردرمانی , بهترین کرج رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج کاردرمانی جسمی

ادامه مطلب  مرکز گفتاردرمانی کودکان بیش فعال در البرز|گفتار توان گستر09121623463

Related posts