کلینیک نورفیدبک البرز:روش های درمان افسردگی

لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در تبریز, لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در آذربایجان غربی, لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در اردبیل, لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در اصفهان, لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در البرز, لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در ایلام, لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در بوشهر, لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در تهران, لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در چهارمحال و بختیاری, لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در خراسان جنوبی , لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در خراسان رضوی, لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در خراسان شمالی, لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در خوزستان, لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در زنجان, لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در سمنان, لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در سیستان و بلوچستان, لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در فارس , لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در قزوین, لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در قم, لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در کردستان, لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در کرمان, لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در کرمانشاه لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در کهگیلویه و بویراحمد, لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در گلستان, لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در گیلانلیست فهرست مراکز نوروفیدبک در لرستان, لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در مازندران, لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در مرکزی, لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در هرمزگان, لیست فهرست مراکز نوروفیدبک در همدان

کلینیک نورفیدبک البرز:روش های درمان افسردگی

در درمان افسردگی دو نوع رویکرد درمانی وجود دارد : روش مبتنی بر #دارو_درمانی و روش مبتنی بر روش های #غیر_دارویی

از روش های غیر دارویی درمان افسردگی می توان به موارد زیر اشاره نمود:
#نوروفیدبک #بیوفیدبک #شناخت_درمانی #رفتار_درمانی و #روان_درمانی شناختی

نوروفیدبک:
در بررسی مغز افراد افسرده با نوروفیدبک نشانه‌های مختلفی دیده می‌شود که بعضی از آن‌ها عبارتند از:
افزایش یا کاهش فوق‌العاده در فعالیت امواج بتا و آلفا در سراسر یا بخشی از مغز؛ کاهش یا افزایش موج دلتا؛ کاهش یا افزایش غیرطبیعی کوهرنس و … . استفاده از نوروفیدبک منجر به انجام اصلاحات در الگوی امواج مغزی افراد افسرده می‌گردد. تغییر در میزان سروتونین و نوراپینفرین که دو انتقال‌دهنده عصبی هستند از علل بروز افسردگی است.
نقل و انتقالات انتقال‌دهنده‌ها از مباحث مربوط به شیمی مغز است.
نکته در اینجاست که تغییر در شیمی مغز به تغییر در امواج، و تغییر در امواج به تغییر در شیمی مغز می‌انجامد. لذا استفاده از نوروفیدبک و اصلاح الگوی امواج مغزی سبب ایجاد تعادل در نقل و انتقالات مواد شیمیایی مغز می‌گردد.
نوروفیدبك ساز و كار اصلی كه مغز به آن وسیله برانگیختگی فیزیولوژیك را كنترل می‌كند تحت كنترل درآورده و مكانیزم برانگیختگی را طبیعی می‌سازد. این روش صرفنظر از علت افسردگی اثربخش است.
در طی درمان مراجعه کننده ممكن است متوجه شود كه لازم است استفاده از داروهای ضدافسردگی یا محرك را كاهش دهد كه به هر حال باید از نظر دوز دارو در طی درمان تحت نظر متخصص باشد.

#افسردگی #درمان #نوروفیدبک

ادامه مطلب  لیست بهترین مراکز گفتاردرمانی تهران | ایستگاه راه‌آهن تهران

Related posts